سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
انواع شیشه های ساده و رنگی با ضخامت های متفاوت مناسب دربهای اتوماتیک
انواع شیشه سکوریت

سکوریت کردن یک فرایند عملیات حرارتی است که بر روی شیشه‌ انجام می‌شود. این فرایند را می‌توان بر روی شیشه‌های رنگی، رفلکتیو و خم چاپ شده و یا لعاب خورده نیز انجام داد. عملیات حرارتی از گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرمی شیشه (حدود۷۰۰ درجه سانتی گراد) می‌باشد. شیشه گرم شده بوسیله دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعاً سرد می‌گردد. در مرحله سرد سازی شیشه، لایه‌های بیرونی آن سریع تر از لایه‌های داخلی خنک می‌گردند که این امر موجب استحکام شیشه می‌شود. در خلال سرد شدن، سطوح شیشه سریع تر از مرکز آن سرد شده که موجب ایجاد تنش‌های دائمی و استحکام بیشتر شیشه می‌گردد. در نتیجه شیشه سکوریت قابلیت برش و یا فرم دهی را ندارد و تمامی فرایندها مانند برش، سوراخ کردن و... باید قبل از سکوریت کردن شیشه انجام گیرد.

در مقایسه با شیشه خام با ضخامت یکسان، شیشه سکوریت در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد، به صورتی که می توان گفت مقاومت مکانیکی آن بیش از 5 برابر می گردد. در صورت شکست، شیشه سکوریت به قطعات کوچک تبدیل می شود که قدرت برش ندارند و این امر خطر صدمه را کاهش می دهدشیشه نشکن یا سکوریت در جائیکه استحکام، مقاومت در مقابل حرارت و ایمنی بالا مورد نظر باشد استفاده می شود. مثلا شیشه سکوریت در صنعت خودرو سازی برای مقابله با خورد شدن شیشه به قطعات بزرگ در شیشه های جانبی و عقب خودرو استفاده می گردد. در جلو از شیشه لمینیت استفاده می شود چرا که در هنگام ضربه پخش نمی شود. در ساختمان سازی شیشه سکوریت برای سازه های بدون قاب یا قاب دار، در ورودی، نمای ساختمان، پنجره های دو جداره یا هر مکانی که شکستن شیشه احتمال صدمه زدن به انسان را داشته باشد قابل استفاده است.

در دربهای اتوماتیک که از نظر مساحت بیشترین مواد مصرفی شیشه به کار گرفته میشود اهمیت خاصی دارد و در دربهای کشویی ساده از ضخامن 10 میلیمتر و در دربهای منحنی و گردان بیشتر از ضخامت 6 میلیمتر استفاده میگردد.


فریم آلومینیومی با روکش رنگ های الکترواستاتیک
ادامه...
فریم آلومینیومی با روکش استیل در رنگ های مختلف
ادامه...
فریم آلومینیومی با روکش آنودایز در رنگ های مختلف
ادامه...
تجهیزات و یراق آلات برای دربهای بدون فریم( فریم لس)
ادامه...
فریم خروج اضطراری با پوشش رنگ و آنودایز
ادامه...
انواع شیشه های ساده و رنگی با ضخامت های متفاوت مناسب دربهای اتوماتیک
ادامه...