سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
راهکارها > سوالات رایج در خصوص دربهای اتوماتیک شیشه ای
 • آیا میتوان در ساختار دربهای نفر رو به غیر از شیشه از مواد دیگری استفاده نمود؟
 • پاسخ: دربهای اتوماتیک عموما در ورودی فروشگاه ها و ساختمانهای مسکونی و تجاری مورد اسفاده قرار می گیرند و به این دلیل استفاده از شیشه با فریم های آلومینیومی و بدون فریم(فریم لس) بسیار مرسوم می باشد ولی بر اساس نیاز مصرف کنندگاه میتوان درب را از موادی مانند چوب ، استیل، ورق فولای با رنگ و یا گالوانیزه ساخت و اتوماتیک نمود .

  به عنوان مثال در مراکز درمانی برای دربهای اتاق عمل و رادیولوژی  یا سردخانه ها از دربهای استیل و یا در بعضی از ورودی های ساختمانها از چوب و یا ام دی اف استفاده میگردد.

 • بیشترین عرض و ارتفاع در دربهای اتوماتیک شیشه ای چقدر است؟
 • پاسخ: دربهای اتوماتیک شیشه ای عموما جهت تردد نفر بکار گرفته میشوند و بیشتر بستگی به فضایی دارد که درب می باست نصب گردد.لذا با توجه به عرض و ارتفاع موجود قدرت موتور و یراق آلات محاسبه و و اپراتور مناسب انتخاب می گردد. در مجموع به طور میانگین ارتفاع استاندارد 220 سانتیمتر و عرض تا 400 سانتیمتر در بسیاری از ورودی ها قابل استاده می باشد. همچنین به دلیل تنوع دربهای اتوماتیک و دهنه ها امکان نصب دربها در طیف بسیار گسترده ای امکان پذیر میگردد.در مجموع میتوان دربهایی تا ارتفاع 300 سانتی متر و عرض هر لنگه 150 سانتیمتر و در تک لنگه ها تا 250 سانتی متر را اتوماتیک نمود ولی اپراتورهتیی خاصی طراحی شده اند که امکان نصب دربهای با ابعاد بزرگتر را نیز فراهم می سازند که بیشتر جنبه صنعتی دارند ولی از نظر مکانیزم با دربهاب شیشه ای مشترک می باشند.

   


   

  مقالات: