سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
راهکارها > گیت های کنترل تردد نفر
 • گیت های کنتری تردد نفر


 • گیت های  کنترل تردد به طور کل برای مدیریت و کنترل نفرات در اماکن پرتردد مانند ایستگاههای مترو ، ورزشگاهها ، مراکز تجاری و مراکز دولتی و در بعضی از مکانهای خاص مانند ادارات دولتی و اماکن خاص امنیتی به کار گرفته میشوند. ساختار و عملکرد این سامانه ها با ترکیبی از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی شکل میگیرد و با نرم افزارهای خاص و بسته به نیاز آن سازمان مدیریت میگردند.

  گیهای کنترل تردد از نظر مکانیکی در هشت مدل طراحی و ساخته میگردند که ما به تشریح مدلهای پر کاربرد بسنده میکنیم. محصولات گیت های کنترل تردد توسط بسیاری شرکت های اروپایی و آسیایی طراحی و تولید می گردندکه محصولات اروپایی به علت قیمت بسیار بالا در بسیاری از پروژه ها توجیه مالی نداشته و فقط برخی از سازمانها اقدام به خرید آنها می نمایند. لذا مجموعه ما با توجه به تجربه چندین ساله در خصوص پروژه های کنترل تردد  و توان فنی در طراحی و تولید محصولات مکانیکی و الکترونیکی اقدام به طراحی و تولید چند مدل از این محصولات را نموده است که استراتژی تعادل بین کیفیت و قیمت این محصولات در دستور کار واحد طراحی و تولید و بازرگانی این مجموعه قرار گرفته تا محصولات با قیمت مناسب و کیفیت بالا به مشتریان ارایه گردد.


  گیت های کنترل تردد سه شاخه:

  عملکرد بسیار ساده و قیمت نسبتا ارزان باعث شده تا این گیت ها بیشترین مصرف را در میان گیت های کنترل ترد داشته باشند. حالت دورانی سه شاخه باز دارنده تنها با آزاد شدن یک مگنت و فشار پای عابر اتفاق می افتد و این امر موجب آسانی کاربرد و همچنین خرابی کم در این دستگاه ها میگردد.معمولا بدنه این گیت ها برای زیبایی و دوام بیشتر از جنس استیل ساخته میشوند در بعضی از موارد برای کاهش قیمت تمام شده از ورق آهنی با رنگ الکترو استاتیک نیز استفاده میگردد. عوامل دستور دهنده مانند کارت خوانها یا بر روی سطح بالایی گیت و یا بر رویه پایه ستونی جداگانه نصب میگردند.در مکانهای پر تردد میتوان چندین دستگاه را در کنار یکدیگر نصب کرده و گذرگاه های زیادی ایجاد نمود.این گیت عموما می بایست توسط سیستم های مدار بسته و پرسنل حراستی تکمیل گردند زیرا افراد قانون گریز میتوانند از بالای این دستگاه به طرف دیگر وارد شوند پس این گیت ها بیشتر جنبه بازدارنده و ایجاد نظم را دارند نه جنبه امنیتی.ولی از مزایای برجسته این گیت ها میتوان به تک نفره بودن در عبور اشاره کرد به این صورت که با آزاد شدن مگنت و گذر نفر سه شاخه قفل شده و امکان گذر نفر دوم وجود ندارد.گیت های کنترل تردد سه شاخه در ابعاد متعددی تولید می گردند که نسبت به فضای ورودی و نوع کاربری آنها طراحی و ارایه می گردند.

   


  گیت های کنترل تردد شیشه ای سریع :

   در ساخت گیت ها ی کنترل تردد شیشه ای بیشر مواقع مانع باز دارنده از جنس شیشه و یا مواد پلیمری شفاف یا رنگی فشرده و بدنه سیستم از استیل و یا ترکیب استیل و شیشه ساخته میشوند.  موانع به صورت خطی  توسط دو موتور به طرفین حرکت کرده و گذرگاه را جهت عبور شخص باز می کند . باز و بسته شدن تند و خودکار از مزایای این سیستم ها میباشد. با نصب این گیتها در کنار یکدیگر میتوان گذرگاه های زیادی را ایجاو کرد همچنین گیتهای میانی دارای این مشخصه میباشند که بتوان آنها را دو طرفه به کاربرد. این دستگاها میتوانند گزینه مناسبی برای مدیریت و کنترل تردد در  ایستگاه های مترو  و قطار ، ورزشگاهها، فرودگاه ها و هر مکان پر رفت و آمد دیگری که نیاز به کنترل آمد و شد جمعیت دارد باشند. گیت های کنترل تردد ششه ای سریع از نظر مکانیزم در دو نوع طراحی وتولید میگردند.

  • مدل کشویی که موانع عموما از نوع شیشه لمنیت شده و نشکن هستند و به صورت کشویی توسط دو عدد موتور به طرفین حرکت می کنند
  • مدل باله ای با چرخش اندک موتور به صورت کشویی و زوایه ای حرکت می کند. باله ها از جنس مواد پلیمری و سبک هستند و به علت سبک بودن باله ها و چرخش اندک موتورذ و سادگی سیستم بسیار اصطحلاک کمی دارند.  گیتهای کنترل تردد گردان:

  ترکیب استیل و شیشه با طراحی منحی، زیبایی خاصی را در این دستگاه ها به وجود آورده است این گیت ها بیشتر در اماکن اداری که نیاز به جلوه خواصی داشته باشند و با کاربری  کم تردد به کار برده میشوند. میله ستونی میانی که عموما دارای سه باله شیشه ایست که یا توسط نیروی وارده موتور و گیربکس و  یا با نیروی وارده توسط عابر می چرخیده و نفر را به صورت خودکار از یک طرف به طرف دیگر راهنمایی میکند. کارت خوانها نیز به صورت مجزا بر روی پایه ستونی نصب میگردند. این گیت ها نیز کاربری بازدارندگی داشته و از نظر امنیتی از درجه پایین تری برخوردار میباشند. از نظر طراحی گیت های کنترل تردد گردان زیباترین و خواص ترین گیت کنترل تردد به حساب می آیند و در بسیاری از دفاتر شرکت های بزرگ دنیابه گرفته می شوند.

   


  گیتهای کنترل تردد باله ای یا لولایی :

  ساختار بدنه و شکل ظاهری گیت های کنترل تردد باله ای یا لولایی مانند گیتهای شیشه ای سریع می باشد با این تفاوت که موانع بازدارنده در گیتهای باله ای به صورت لولایی عمل کرده و به سمت جلو باز می شوند. عموما این گیت این امکان را فراهم می سازند تا عرض گذر گاه بیشتری نسبت به دیگر گیتها ایجاد نمود بنابراین در مکانهایی که نیاز به عبور چرخ دستی، کالسکه، ویلچر و دوچرخه باشد این گیتها می توانند در کنار گیت های دیگر قرار گرفته و این امکان را فراهم سازد. همچنین گیت های کنترل تردد باله ای را میتوان با باله های فلزی ساخته و در مکانهای صنعتی و عمومی نیز به کار برد.

   

   


  گیتهای کنترل تردد امنیتی یا تمام قد:

  گیتهای کنترل تردد تمام قد عموما کاربرد امنیتی دارند  به نحوی که در هر سیکل چرخش فقط یک نفر امکان عبور از آن را داشته و به دلیل تمام قد بودن امکان عبور افراد از بالای آنها امکانپذیر نمی باشد. این نوع گیت ها بیشتر در اماکن امنیتی، نظامی، سفارتخانه ها و هر مکانی که نیاز به سطوح امنیتی بالاتری داشته باشد پیشنهاد می گردد.سیستم محرک بیشتر گیت های امنیتی دورانی و بیشتر به صورت دستی به کار گرفته میشوند که به صورت سه باله و هر کدام در وضعیت 120درجه در مرکزیت یک دایره قرار می گیرند و با فشار باله توسط عابر 120 درجه چرخش ورت گرفته و نفر وارد یا خرج شده و باله بعدی مسیر را مسدود می نماید. این گیتهای قابلیت عملکرد به صورت دوطرفه را دارند ولی جهت جلوگیری از ازدهام در گذرگاه ها بیشتر دو دستگاه در کنار یکدیر نصب میگردند. جنس بدنه گیت های کنترل تردد امنیتی بستگی به نوع طراحی فضای مورد استفاده دارد که میتواند اجنس استیل و یا فولاد با رنگ پودری الکترو استاتیک انتخاب گردد.

   


   

  مقالات: