سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
راهکارها

چگونگی عملکرد سنسورهای آشکار ساز حرکت

آشکار سازهای حرکت و یا حسگرهای حرکتی از اجزاء مهم تشکیل دهنده دربهای اتوماتیک می باشند و نقش مهمی در عملکرد صحیح دربهای اتوماتیک را به عهده دارند. آشکار سازهای حرکتی از دو نوع مایکروویو و مادون قرمز تشکیل شده اند که به صوت پسیو و اکتیو به کار گرفته می شوند و نقش آشکار سازی حرکت افراد و تامین امنیت افراد را در این صنعت به عهده دارند.

چالش های صنعت درب اتوماتیک

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی صنعت درب اتوماتیک نیز درحال پیشرفت و تغییر و تحول میباشد که این امر باعث ایجاد چالش هایی در این صنعت گردیده که میتوان آنها را فرصت ها و تهدید های این صنعت نام برد.در این مقاله سعی کرده ایم مختصری به موضوع پرداخته و راهکارهای مواجهه با این رویدادها را بررسی کنیم.

با دربهای اتوماتیک نفررو بیشتر آشنا شویم.

اين درب ها عمدتاً نفر رو بوده و عملكرد اتوماتيک اين درب ها در بسياري از اماكن باعث تكريم ارباب رجوع گرديده و حس خوش آيندي در آنها به وجود مي آورد.در اين نوع دربها به علت استفاده از شيشه و فريم هاي آلومينيومي ويا استيل زيبا به طراحان و دكوراتورها اين امكان را ميدهد تا بتوانند از اين درب ها در ساختمان هاي مسكوني و اداري ،فروشگاه ها،اماكن عمومی،بيمارستان ها، هتل ها و غيره استفاده نمايند.

تاریخجه دریهای اتوماتیک از ابتدا تا کنون

شاید دور از تصور باشد که ایده ساخت درب اتوماتیک به بیش از دوهزار سال پیش باز میگردد این ایده توسط دانشمند یونانی به نام هرون جهت باز و بسته کردن دربهای معابد و دربهای ورودی شهرها داده شد.

سوالات رایج در خصوص دربهای اتوماتیک شیشه ای

گستردگی دربهای اتوماتیک و بازار رو به گسترش این نوع کالاها باعث گردیده تا پرسش های بسیار فراوانی در این حوضه مطرح گردد و یا خریداران این سیستم ها از تامیین کنندگان این کالاها بپرسند. ما سع خواهیم کرد تا به بسیاری از این پرسش ها پاسخ دهیم.

گیت های کنترل تردد نفر

گیت های کنترل تردد نفر با کاربری کنترل آمد و شد در گذرگاهای ورودی ادارات و اماکن امنیتی، مترو، ورزشگاه ها و غیره به کار میروند با تلفیق این تجهیزات الکترو مکانیکی و سیستم های الکترونیکی و نرم افزارهای جامع وهمچنین استفاده از کارتهای غیر تماسی مایفر مجموعه ای از تجهیزات امنیتی را برای مجموعه های بزرگ به ارمغان می آورند.

موتورهای دربهای اتوماتیک شیشه ای

در درهای اتوماتیک شیشه ای اساسا از موتورهای جریان مستقیم بدون زغال و یا با زغال که با یک گیر بکس هازونی کوپل گردیده استفاده می گردد همچنین در بسیاری از موتورها یک عدد انکودر در پشت موتور نصب شده که تعداد دور موتور را شمارش کرده و به کنترلر مرکزی ارسال می کند.

صنعت آلومینیوم و دربهای اتوماتیک

بررسی حضور آلومینیوم در صنعت دربهای اتوماتیک و فرایند تولید پروفیلهای الومینیومی ، چالشهای و کاستی های صنعت آلومینیوم در ایران

استنلس استیل چیست؟

استنلس استیل یا فولاد های ضد زنگ آلیاژهایی بر پایه آهن هسنتد که شامل حداقل 10.5% کروم باشند. در این میان تنها تعداد کمی از آنها محتوی بیش از 30% کروم یا کمتر از 50% آهن میباشد .خاصیت ضد زنگ بودن این فلزات بوسیله شکلگیری یک پوسته اکسید کروم بر روی سطح آنها میباشد که این لایه اکسیدی در حضور اکسیژن تشکیل شده وتقویت می شود.

درباره دربهای اتوماتیک بیشتر بدانیم

سیستم هاي درب بازکن اتوماتیک جهت رفاه بیشتر و همچنین با اهداف حفاظتی و امنیتی در مکانهاي مختلف بر روي انواع گوناگون درب ها مانند درب گاراژ - درب حیاط – درب ورودي ساختمان و حتی درب اتاق هاي ساختمان (براي افراد معلول) نصب و مورد استفاده قرار می گیرد

راهبند اتوماتیک خودرویی

راهبند های اتوماتیک خودرویی موانع فیزیکی هستند که برای کنترل تردد خودرو در سازمانها، پارکینگهای عمومی، اتوبانها و غیره به کار گرفته میشوند که گاهی جنبه امنیتی پیدا کرده و در ورودی های پادگانها و یا اماکن امنیتی و بعضی اتوبانها نصب میگردند.

دربهای اتوماتیک صنعتی

با پیشرفت صنعت و احداث مجموعه های صنعتی مدرن و به کارگیری ماشین آلات بروز استفاده از ورودی های هوشمند و سریع نیاز روز افزون این مجموعه ها می باشد.بکار گیری دربهای اتوماتیک در واحد های صنعتی موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و سعت عمل ور ورود و خروج میگردد.